Hikayemiz

20.000 Metre kare arazide kurulmuş, 15.000 Metre kare kapalı alana sahip, yıllık 50.000 ton kâğıt işleyebilen, 300 den fazla çalışanı ile 6 kıtaya ihracat yapan ve hammaddesini kendi üreten dev bir firma hayal edin.

– Ettiniz mi?

– Nasıl başlamıştır yolculukları?

– Güçlü bir sermaye?

– Uluslararası İştirakçiler?

Evet, doğru tahmin ettiniz! Sıfıra yakın bir sermaye ve kendine inanan genç bir girişimcinin çocukluk hayalleri ile.

Mutlu son ile biten hikâyeleri severiz. Peki, siz henüz sonlanmamış hikâyelerin kahramanları ile tanışmayı, onların yol arkadaşı olmayı, zorlukları aşmaları için destek vermeyi ve sonunda mutlu biten başarı hikâyeleri yazmalarına eşlik etmeyi sever misiniz?

Buna da cevabınız evet ise; Toprak Ambalajın hikâyesine hoş geldiniz. Sizleri bu yolculuğu hem yakından izlemeye hem de eşlik etmeye davet ediyoruz.

Toprak Ambalaj, henüz 28 yaşlarında, evli bir çocuk babası Ersin Tagay tarafından 2014 senesinde (7 sene önce) kurulmuştur.

Babasının genç yaşta vefat etmesi ile hayallerinin büyük, hayatın ise çok kısa olduğu acı gerçeğini görmüş, kurumsal hayattaki çalışmasını sonlandırmış ve ilk çocuğu olan Toprak’ın adını vereceği şirketini kurma karar almıştır.

2014 yılında 100 metre kare bir dükkân ve iki adet Strech sarma makinesi ile başlayan yolculuğunun ilk bir senesini tek başına hem üretim hem satış hem sevkiyat yaparak geçirmiş, ticareti yeni öğreniyor olmanın verdiği acemilik ile yaşanan tüm zararlara rağmen ayakta kalmayı başarabilmiştir.

Kendisini hem tedarikçilerine hem de müşterilerine kısa zamanda sevdirmeyi başarmış ve günümüzde hala hizmet vermeye devam ettiği güçlü birkaç kurumsal firmanın güvenini de kazanarak 2015 yılında ilk personel alımını gerçekleştirmiş, yolcuğuna 3 kişilik ekibi ile devam etmiştir.

2015-2017 yılları arasında Strech üretimine Koli Bandı sarma ve baskı makinalarını da ekleyerek müşteri sayısını 100’ün üzerine çıkarmış ve 2017 yılında halen hizmet vermekte olduğu İstanbul Hadımköy’de bulunan iki bin metre kare kapalı alana sahip fabrikasına taşınmıştır.

2018 senesinde ikinci çocuğu olan Ada ile yeniden baba olmuştur. Aynı sene müşteri memnuniyetini artırmak üzere sevkiyat araç sayısını üçe çıkarmış, İstanbul içi hızlı teslimat ile firmanın daha fazla tanınmasını ve tercih edilmesini sağlamıştır.

2020 senesi başında Karton Kenar Koruyucu üretmek üzere makine yatırımı yaparak kâğıt ambalaj sektörüne dâhil olmuştur. 2021 yılı itibari ile köşebent üretim makine sayısını ikiye çıkarmış aynı zamanda Karton Masura makine yatırımı ile kâğıt masurayı da ürünleri arasına eklemiştir. 5 ayrı makine parkuru ile bugün yıllık 10.bin ton kâğıt işleme kapasitesine ulaşmıştır.

Çalışanlarının sevgisi ve müşterilerinin güveni ile sektörün kabul görmüş firmaları arasında yer almayı başararak Ülkemizi Uluslararası Pazarda da temsil etmeye başlamıştır.

Toprak Ambalaj bugün ESTO markası ile ISO 9001 ve FSC Sertifikalı Strech Film, Koli Bandı, Karton Kenar Koruyucu ve Masura üretimi yapan, 20 kişiden fazla çalışan sayısına sahip, dürüst, güvenilir ve kaliteli hizmeti kendisine ilke edinmiş orta ölçekli bir işletme olarak faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Hayalini kurduğumuz güne gelene kadar, yolu firmamızla kesişen ve kesişecek olan herkes ile hikâyemizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Bugüne gelinmesinde katkı ve destek sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, her geçen gün büyüyen ve güçlenen ailemizde sizleri de aramızda görebilmeyi dileriz.

Yaklaşımımız

İçinde bulunduğumuz çağ hızla ve sürekli değişiyor.

Kurumlar hem bu değişime ayak uydurarak var olmak hem de bunun ötesine geçerek hedeflerini gerçekleştirmek istiyorlar.

Toprak Ambalaj olarak müşterilerimizin istediği sonucu elde etmesi için üretimin vazgeçilmez bir parçası olan paketleme süreçlerine en yeni ve son teknoloji ile üretilmiş ambalaj malzemeleri ile hizmet sunmak üzere kendimizi geliştiriyoruz.

Vizyonumuz

Müşteri ihtiyacına özel çözümler üretebilen sektörün en büyük ambalaj üreticileri arasında yer alabilmek.

Misyonumuz

Sürekli kendini geliştiren, her geçen gün büyüyen ve güçlenen kadromuz ile, müşterilerimizin kendi hedeflerine ulaşmasını en özgün ve dinamik çözümler ile gerçekleştirebilmek.

Etik Kural ve İlkelerimiz

Bireysel ve kurumsal ilişkilerimizin tamamı “güven” ilkesine dayanır.  Bu güven, müşterinin güvenini kazanmak, aynı güveni karşı tarafa ve ortaya çıkan işe yansıtmak boyutlarını da kapsar.

Esas olan “Müşterilerimizin” beklentisi ve bunun kesinlikle karşılanmasıdır. Bunu gerçekleştirmek ise temel amacımızdır. Bu nedenle her türlü hizmet öncesi görüşme ve bilgilendirme yaparız.

Her durumda açıklık ve şeffaflık çerçevesinde davranır, ilişkilerimizi bu çerçevede yönetir, aksi hallerde ki tüm ilişkilerimizi sonlandırırız.

Hiçbir koşulda “Çocuk İşçi” çalıştırmaz, tedarikçilerimizden de aynı özeni bekler, hatta bu konuda gerekli önlemlerin alındığına dair teminat isteriz.

Tüm çalışan ve müşterilerimizin bilgileri gizli tutulur. Bu konuda gösterilmesi gereken hassasiyetten asla taviz verilmez.

WhatsApp Business Canlı Destek
WhatsApp'a Gönder