Karton Masura

Karton Masura

Karton masura, adından da bilindiği üzere karton malzemesinden bir araya gelmektedir. Genel olarak silindirik şekle sahip olan bu ürün (koni şeklinde de üretilebilmekte) yardımcı malzeme olarak da bilinmektedir. Üzerine şerit, iplik ve lastik gibi ürünlerin sarılması kullanım amacını yansıtmaktadır. Sektöre bir göz atıldığında sarım yapılarak muhafaza edilmesi zorunlu olan naylon, filmler, temizlik kağıtları (tuvalet kağıdı vs.), alüminyum folyo, kumaş, deri ve ambalaj kağıtları gibi düz yapıya sahip malzemelerin sarım işlemini gerçekleştiren malzeme karton masuradır.

Bunun yanında ambalajlama süreçleri ve nakliye aşamalarında sık bir şekilde kullanıldığı göze çarpmaktadır. Karon masuralarla bazen karton bobin bazen de karton rulo adıyla karşılaşabilmekteyiz. Burada önemli olan hepsinin karton masura olduğunu bilmemizdir. Bu tip ürünler isteğe bağlı olarak plastik kapaklı bir şekilde de üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde üretimi gerçekleştirildiğinde içerisinde üründe koyulabilmektedir. Bu yüzden karton masuralar en fazla tekstil sektöründe ihtiyaç duyulmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi üzerine kumaş ve iplik gibi malzemelerin sarımı ile tekstil ürünlerinin nakliyesi gerçekleştirilmektedir. Ancak karton masuraların kullanım alanı sadece tekstil sektörü ile sınırlı değildir. Temizlik ürünleri sektörü, kimyasal ürünler üretim sektörü, matbaa-baskı sektörü, streç ürünler-koli bandı gibi sarılarak saklanacak ürünler, hediyelik eşya, diploma, film, harita gibi korunarak muhafaza edilecek ürün sektörlerinde de oldukça yaygındır. Karton masuralar, insan sağlığına zararsız, kolay bir şekilde özelleştirebilir, ekonomik olması ve kullanımlarının son derece basit olması nedeniyle sıkça tercih edilen ürünlerdendir.

Siz değerli müşterilerimiz de imalatınızda kullanmak için karton masura tercih edebilir, ekonomik ve daha birçok açıdan tasarruf elde edebilirsiniz. Çevre dostu olan karton masuralar oldukça ekonomiktir. Bobin ve rulo çeşitlerinden oldukça fazla ön planda yer alan karton masuralar, her geçen gün daha da çok tercih edilmektedir. En çok da ürün imalatı gerçekleştiren işletmeler tarafından kullanılmaktadır.

Toprak Ambalaj Masura Ürün Çeşitleri Nelerdir?

 • Kumaş Masurası: Kumaş sektörü bünyesinde kumaşların sergilenmesi veya kesilerek satılmasına yönelik kullanılan üründür. Kumaş sektörü açısından kurtarıcı bir rol oynamaktadır. Genel anlamda kartondan üretimi gerçekleştirilmektedir. Kumaşların müşterilere rahat bir şekilde sergilenebilmesinde önemli rol oynamaktadır.
 • Gıda Masurası: Gıda sektöründe ürünlerin satılabilmesi için kullanımı gerçekleşmektedir. Sağlıklı saklama şekline sahip olduğu için sık bir şekilde gıda sektöründe de rağbet görmektedir. Kolay üretimi gerçekleştirilen bu ürün, saklama şekilleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır.
 • Tekstil Masurası: Tekstil sektöründe kullanılan masura çeşididir. Sağlam ve dayanıklı yapıya sahip olan bu ürün, kumaş ya da iplik sarmak amacıyla kullanımı gerçekleşmektedir.
 • Mobilya Masurası: Mobilyaların herhangi bir zarardan korunmasını sağlamak amacıyla üretimi gerçekleştirilen masura çeşididir. Birçok kullanım şekline ve seçeneğine sahip olan bu ürün, mobilyaları dekore etmek için de kullanılmaktadır. Oldukça dayanıklı oldukları için sert bir yapıya da sahiptirler. Kullanım şekline göre kolay bir şekilde tasarımı gerçekleştirilebilmektedir.
 • Etiket Masurası: Genel anlamda kırtasiyelerde kullanımı gerçekleştirilmektedir. Kırtasiyelerin yanında kozmetik sektöründe de sıkça tercih edilmektedir. Ürünlerin satışının yapılabilmesi için etiket masurası uzun süre kullanılmaktadır. Tabii ki de kırtasiye ve kozmetik ürünlerde değil isteğe bağlı çeşitli amaçlar için de kullanılabilmektedir.
 • Ambalaj Masurası: Adından da anlaşılacağı üzere ambalaj sektöründe kullanımı mevcuttur. Çeşitli amaçlar için kullanılan bu ürün genel olarak plastik ve naylon yapıya sahip ürünlerin kolay bir şekilde sarılabilmesi için de kullanılmaktadır.
 • Plastik Sektörü Masurası: Plastik sektöründe folyo ve naylon çeşitlerinin saklanabilmesi için kullanılmaktadır. Satış işleminin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine ve yerden tasarruf etme imkânı tanımaktadır.
 • Taşıma ve Paketleme Masurası: Bu ürün taşıma ve paketleme için kullanılmaktadır. Kırılabilecek ürünlerin taşınabilmesi için oldukça önemlidir.

Toprak Ambalaj Karton Masura Özellikleri Nelerdir?

 • Her marka üretim standartlarını kendi belirleyebilmektedir. Çeşitli boyutlarda ve kalınlıklarda tasarımı gerçekleştirilmektedir.
 • Birlikte kullanılan ürünün temel yapısını bozmamaktadır.
 • Karon masura çeşitlerimizin hammaddesi hijyenik ortamlarda üretildiği için insan sağlığına herhangi bir etkisi mevcut değildir.
 • Birlikte kullanımı gerçekleştirilen üründe herhangi bir koku bırakmamaktadır.
 • Ağırlık bakımından oldukça hafiftir.
 • Oldukça pratik ve kolay kullanımına sahip olan bu ürün iş gücünden kar elde etme imkânı sunmaktadır.
 • %100 geri dönüştürülebilir bir yapıya sahiptir. Doğayı hiçbir şekilde kirletmemektedir.

Sizler de karton masura ihtiyacınız için kaliteli ve işinde oldukça başarılı bir firma arıyorsanız Toprak Ambalaj sizlerle. Hemen bizlerle iletişime geçebilir siparişinizi oluşturabiliriz. Geri dönüşlerinizin olumlu olacağından hiç şüphemiz yoktur.

 

Koli Bandı
Previous Article


WhatsApp Business Canlı Destek
WhatsApp'a Gönder